Agencja Rozwoju Miasta S.A.

mapa strony

Aktualności

Przejdź do najnowszych informacji

czytaj więcej

Inwestycje i projekty

Zobacz nasze inwestycje

czytaj więcej

Nasza oferta

Zapraszamy do współpracy

czytaj więcej

Inwestycje i projekty

TAURON Arena Kraków
TAURON Arena Kraków to największy w Polsce i jeden z najnowocześniejszych na świecie obiekt widowiskowo-sportowy. Położony zaledwie cztery kilometry od Rynku Głównego w Krakowie, w malowniczym otoczeniu Parku Lotników Polskich, jest doskonale skomunikowany z resztą miasta. Inwestycję zrealizowała Agencja Rozwoju Miasta S.A., spółka Gminy Miejskiej Kraków. Od lutego 2015 r. Sponsorem tytularnym obiektu jest spółka TAURON Polska Energia S.A.
TAURON Arena Kraków to kompleks, który składa się z dwóch hal – dużej i mniejszej, tzw. treningowej. Główny obiekt to przede wszystkim ogromna arena (zajmuje ponad 4,5 tys. m2 powierzchni; cały obiekt to ponad 61 tys. m2 powierzchni), to także trzy poziomy widowni oraz miejsca siedzące lub stojące na płycie (samych miejsc siedzących na trybunach jest 15 tys.) Na specjalnych gości czeka ponad 500 miejsc w wydzielonych sektorach i komfortowych lożach w ekskluzywnej Strefie Biznes. Cały obiekt może pomieścić pomieścić 22 tys. osób. Uwagę zwraca także niespotykany gdziekolwiek indziej ekran LED na elewacji, opasający zewnętrzną konstrukcję głównej hali na długości ponad pół kilometra.
Możliwość dowolnej konfiguracji widowni, wygodne zaplecze dla sportowców i wykonawców, rozbudowane systemy multimedialne i sceniczne, a także dobre warunki akustyczne obiektu to cechy, które spełnią warunki organizacji imprez każdej skali.Wielofunkcyjny charakter TAURON Areny Kraków umożliwia rozgrywanie na jej terenie zawodów w co najmniej kilkunastu dyscyplinach rangi mistrzostw świata. Wśród nich są: badminton, boks, curling, gimnastyka akrobatyczna i artystyczna, halowa piłka nożna, hokej, koszykówka, lekkoatletyka, łyżwiarstwo figurowe, piłka siatkowa, piłka ręczna, sporty walki, sporty ekstremalne, tenis ziemny, tenis stołowy, zawody hippiczne, sportowe zawody taneczne.
TAURON Arena Kraków to także doskonałe miejsce do organizacji koncertów, wystaw, kongresów i targów. Może być również planem produkcji telewizyjnych, reklamowych oraz wielkich spektakli z udziałem tysięcy widzów.
Uzupełnieniem głównej areny jest mała hala z płytą o powierzchni ponad 1700 m2 i ponad 300 miejscami na trybunach. Podczas dużych imprez, może ona spełniać funkcję sali treningowej lub być miejscem prób. Jest idealna do organizacji mniejszych wydarzeń.
Goście biorący udział w wydarzeniach organizowanych w TAURON Arenie Kraków mają także do dyspozycji ponad 1300 miejsc parkingowych. Cały obiekt i jego otoczenie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.tauronarenakrakow.pl.

 

Na liście zrealizowanych przez nas inwestycji znajdują się również:

• Wybudowanie ulicy Jerzego Turowicza, wraz z przebudową towarzyszącego jej powstaniu układu komunikacyjnego

• Budowa ul. Wita Stwosza i tunelu drogowego im św. Rafała Kalinowskiego

• Przebudowa ul. Pawiej oraz dróg dojazdowych

• Przebudowa pętli Kamiennej

• Gruntowna przebudowa Ronda Mogilskiego oraz Ronda Grzegórzeckiego

• Budowa tunelu linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju, stanowiącego integralną cześć projektu Krakowski Transport Miejski

 

Spółka realizowała także zadania na rzecz innych samorządów, m.in.:

  • Współpraca z Gminą Skawina w zakresie opracowywania dokumentacji aplikacyjnej o dofinansowanie projektów ze środków UE
  • Pełnienie funkcji inżyniera kontraktu dla budowy północnej obwodnicy Bochni
  • Pełnienie funkcji inżyniera kontraktu dla budowy obwodnicy Chrzanowa”

 

 

Wartość inwestycji zrealizowanych do tej pory przez ARM S.A. przekracza miliard złotych.

 


 

Hala BIP Kraków

Ogłoszenia

KONKURS NA SPONSORA KRAKOWSKIEJ ARENY

AGENCJA ROZWOJU MIASTA S.A. ZAPRASZA DO SKŁADANIA OFERT W KONKURSIE NA SPONSORA TYTULARNEGO NAJWIĘKSZEJ I NAJNOWOCZEŚNIEJSZEJ HALI WIDOWISKOWO-SPORTOWEJ W POLSCE Zapraszamy do […]

czytaj więcej

KISS – END OF THE ROAD WORLD TOUR

18 czerwca 2019 r. (wtorek) godz. 17:30 – early entrance godz. 18:00 – wejście godz. 19:45 – David Garibaldi godz. […]

czytaj więcej