Agencja Rozwoju Miasta S.A.

mapa strony english version

Aktualności

Przejdź do najnowszych informacji

czytaj więcej

Inwestycje i projekty

Zobacz nasze inwestycje

czytaj więcej

Nasza oferta

Zapraszamy do współpracy

czytaj więcej

SPROSTOWANIE DO TEKSTU OPUBLIKOWANEGO W DZIENNIKU POLSKIM 9 PAŹDZIERNIKA 2018 R.

W tekście Kandydatka PiS licytuje mocno w kampanii redaktor Piotr Ogórek opisuje propozycje zawarte w programie wyborczym kandydatki na prezydenta Krakowa. Jest w nim mowa m.in. o spółkach miejskich, w tym o Agencji Rozwoju Miasta SA.

”Kandydatka PiS wskazała, że dwie spółki – Agencja Rozwoju Miasta i Kraków Nowa Huta Przyszłości przynoszą straty. – Nie będzie sytuacji, że władze spółki otrzymają premię, choć żadnych efektów ich pracy nie ma. Jestem za likwidacją takich spółek, jak Nowa Huta Przyszłości.”.

Informacje te w stosunku do Agencji Rozwoju Miasta SA są nieprawdziwe, nieścisłe i wymagają sprostowania. Mają krzywdzący wydźwięk nie tylko dla zarządu spółki, ale przede wszystkim jej pracowników. Zespół ARM SA bardzo ciężko pracuje na markę najlepszej polskiej areny oraz na wyniki firmy, które udaje się wypracować mimo ogromnej konkurencji na rynku.

Ocena ARM SA podana przez Kandydatkę PiS w niepełnej formie, do tego w specyficznej wyborczej retoryce, rozmija się z faktami. Ubolewamy, że Pan Redaktor nie zadał sobie trudu zweryfikowania wypowiedzi kandydatki ze stanem faktycznym.

W związku z tym wyjaśnienia wymaga kwestia sytuacji finansowej ARM SA zarządzającej TAURON Areną Kraków. Sytuacji, co należy podkreślić, bardzo dobrej. Spółka osiąga przychody, z których utrzymuje siebie i obiekt.

ARM SA osiąga dodatnie EBITDA (przychody przed potrąceniem odsetek od kredytów, podatków i amortyzacji) już od 2015 roku, choć biznesplan przedsięwzięcia przewidywał, że nastąpi to dopiero w 2017 roku. W 2015 roku EBITDA wyniosła: 244,1 tys. zł, w 2016 roku: 4.164,3 tys. zł, a w 2017 roku: 1.233,0 tys. zł. W 2018 roku Spółka także osiągnie dodatni wynik.

Wykazywana strata netto w ujęciu bilansowym wynika z obsługi kredytu, który spółka zaciągnęła na budowę hali. Kredytu, który Rada Miasta Krakowa w 2009 roku zgodziła się pokrywać do 2027 roku.

Kolejna kwestia to rzekomy brak efektów pracy spółki. Trzeba się naprawdę postarać, aby nie zauważyć tego, co codziennie widzą mieszkańcy Krakowa. Czyli imprez odbywających się cały czas w TAURON Arenie Kraków (w Arenie Głównej, Małej Hali, salach konferencyjnych i wokół obiektu) i milionów gości, które biorą w nich udział.

Zarząd ARM SA wraz z zespołem pracowników wyprowadził TAURON Arenę Kraków na pozycję lidera, której mogą zazdrościć inne obiekty widowiskowo-sportowe w Polsce. Krakowska arena jest najlepsza w kraju. Ma największą liczbę imprez – koncertów najlepszych światowych artystów (w tym występujących tylko w Krakowie), wydarzeń sportowych o międzynarodowej randze i największych imprez eventowych. Spółka osiąga największe przychody, z których pokrywa koszty działalności obiektu, i z których corocznie odprowadza 2,3 mln zł podatku od nieruchomości do budżetu Krakowa.

Finanse spółki, to jedna strona medalu. Należy pamiętać, że TAURON Arena Kraków wywiera ogromny wpływ na gospodarkę Krakowa. Goście areny korzystają z usług transportowych, hotelowych, restauracji, muzeów, obiektów historycznych i innych atrakcji oferowanych przez miasto. Dzięki wybudowaniu areny zyski mają organizatorzy wydarzeń, krakowscy hotelarze, restauratorzy, taksówkarze i wiele innych firm korzystających z tego, że w arenie odbywają się imprezy, a miasto ma przychody z podatków.

Z przeprowadzanych cyklicznie badań statystycznych wynika, że Impakt ekonomiczny dotyczący samej branży hotelowej i gastronomicznej od połowy 2014 roku do końca 2016 roku wyniósł 156 mln zł. Na koniec 2018 zwiększy się do 292 mln zł.

Zarząd spółki oceniany jest przede wszystkim przez pryzmat liczby zorganizowanych w obiekcie wydarzeń, wypracowanych przychodów, optymalizacji kosztów oraz wyniku EBITDA. Dzięki wspaniałemu zespołowi ludzi pracujących w ARM S.A. to osiąga. Szkoda, że retoryka wyborcza tak mija się z prawdą.

Katarzyna Fiedorowicz-Razmus

Rzecznik Prasowy, ARM S.A.

Hala BIP Kraków

Ogłoszenia

KONKURS NA SPONSORA KRAKOWSKIEJ ARENY

AGENCJA ROZWOJU MIASTA S.A. ZAPRASZA DO SKŁADANIA OFERT W KONKURSIE NA SPONSORA TYTULARNEGO NAJWIĘKSZEJ I NAJNOWOCZEŚNIEJSZEJ HALI WIDOWISKOWO-SPORTOWEJ W POLSCE Zapraszamy do […]

czytaj więcej

KISS – END OF THE ROAD WORLD TOUR

18 czerwca 2019 r. (wtorek) godz. 17:30 – early entrance godz. 18:00 – wejście godz. 19:45 – David Garibaldi godz. […]

czytaj więcej