Agencja Rozwoju Miasta S.A.

mapa strony english version

Aktualności

Przejdź do najnowszych informacji

czytaj więcej

Inwestycje i projekty

Zobacz nasze inwestycje

czytaj więcej

Nasza oferta

Zapraszamy do współpracy

czytaj więcej

KRAKÓW PAMIĘTA O POWSTANIU WARSZAWSKIM

TAURON Arena Kraków zaświeci się w barwach narodowych

W tym roku obchodzimy 73. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego i akcji „Burza”. We wtorek 1 sierpnia o godz. 17:00 – godzinie „W” – zawyją syreny. Wieczorem na biało-czerwono zaświeci się TAURON Arena Kraków.

13083145_1020783808001735_6262539067710811370_n-300x224

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Małopolska, prezydent miasta Krakowa Jacek Majchrowski oraz Muzeum Armii Krajowej w Krakowie zapraszają do udziału w uroczystościach upamiętniających te wydarzenia. Prezydent Krakowa apeluje także o udekorowanie w tym dniu domów biało-czerwonymi flagami. W tym dniu flagi zawisną na budynkach urzędów i budynkach użyteczności publicznej.

O godz. 17:05 w bazylice Mariackiej rozpocznie się uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny i żołnierzy poległych za wolność. Po niej uczestnicy uroczystości przejdą na pl. Matejki, gdzie o godz. 18:30, przy Grobie Nieznanego Żołnierza rozpoczną się uroczystości z udziałem Wojska Polskiego. O godz. 19:15 w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” (ul. Wita Stwosza 12) odbędzie się spotkanie okolicznościowe.

Dodatkowe informacje są dostępne na stronie www.krakow.pl.

 

Hala BIP Kraków

Ogłoszenia

ZŁÓŻ WNIOSEK O KARTĘ KRAKOWSKĄ

Od 1 lipca mieszkańcy Krakowa oraz osoby, które płacą w tym mieście podatki mogą składać wnioski o wydanie Karty Krakowskiej.  […]

czytaj więcej

DEKLARACJA WOLI WSPÓŁPRACY – SILNY PRZEMYSŁ SPOTKAŃ W KRAKOWIE

Trzy krakowskie obiekty działające w przemyśle spotkań: TAURON Arena Kraków, Centrum Kongresowe ICE Kraków i Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków, […]

czytaj więcej