Agencja Rozwoju Miasta S.A.

mapa strony english version

Aktualności

Przejdź do najnowszych informacji

czytaj więcej

Inwestycje i projekty

Zobacz nasze inwestycje

czytaj więcej

Nasza oferta

Zapraszamy do współpracy

czytaj więcej

KRAKÓW MYŚLAMI Z GDAŃSKIEM

Kraków łączy się z pogrążonym w smutku Gdańskiem po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza. Na budynkach Urzędu Miasta Krakowa wiszą flagi miejskie z kirem, a na czas ogłoszonej przez prezydenta RP żałoby narodowej zaplanowano inne symboliczne gesty solidarności z gdańszczanami. Na TAURON Arenie Kraków w piątek (18 stycznia) i sobotę (19 stycznia) wyświetlony zostanie napis „Kraków myślami z Gdańskiem”.

Żałoba narodowa będzie trwać od piątku, od godz. 17:00 do soboty, do godz. 19:00 – to jest od momentu wyprowadzenia trumny do Bazyliki Mariackiej w formie pochodu ulicami Gdańska. W jej trakcie na budynku magistratu pojawi się flaga państwowa przepasana kirem.

Od piątku, od godz. 10.00 na parterze Urzędu Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych 3-4 będzie wystawiona księga kondolencyjna. Jako pierwszy wpisze się do niej prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, a później będą to mogli zrobić wszyscy, którzy nie wezmą udziału w uroczystościach pogrzebowych, a chcieliby w szczególny sposób pożegnać śp. Pawła Adamowicza. Ten wyjątkowy znak pamięci o zmarłym zostanie potem przesłany do Gdańska.

Od piątkowego popołudnia na wieży ratuszowej wisieć będzie flaga z napisem „Kraków myślami z Gdańskiem”. To samo hasło będzie wyświetlane w piątek i sobotę na TAURON Arenie Kraków oraz w autobusach i tramwajach. Ponadto w piątek i sobotę na pojazdach KMK będą umieszczone flagi państwowe z kirem.

W nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę barwami Gdańska zaświecą: Centrum Kongresowe ICE Kraków, kładka o. Bernatka, Pawilon Wyspiańskiego, wieża ratuszowa i estakada tramwajowa Wielicka-Lipska. W dniu pogrzebu prezydenta o godz. 12:00, po hejnale z Wieży Mariackiej zabrzmi utwór „The Sound of Silence”. Będzie to okazja, by wszyscy krakowianie i goście spotkali się na Rynku i wspólnie pożegnali zmarłego w tragicznych okolicznościach Pawła Adamowicza.

Przypomnijmy, że na znak solidarności z gdańszczanami, 14 stycznia ekran LED TAURON Areny Kraków rozświetlił się biało-czarnym napisem „Myślami z Gdańskiem…”. Przez wiele miast Polski, w tym także przez Kraków, przeszły marsze milczenia.

Hala BIP Kraków

Ogłoszenia

XVII MEMORIAŁ HUBERTA JERZEGO WAGNERA

1-3 sierpnia 2019 r.  Polska – Serbia – Brazylia – Finlandia XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera rozpocznie się w czwartek 1 sierpnia […]

czytaj więcej

OTWARTE TRENINGI W TAURON ARENIE KRAKÓW

Rozpocznij swoją przygodę z karate! Zapraszamy do TAURON Areny Kraków na bezpłatne treningi karate tradycyjnego pod okiem najlepszych instruktorów w […]

czytaj więcej