Agencja Rozwoju Miasta S.A.

KONKURS NA SPONSORA KRAKOWSKIEJ ARENY

AGENCJA ROZWOJU MIASTA S.A. ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONKURSIE NA SPONSORA TYTULARNEGO NAJWIĘKSZEJ I NAJNOWOCZEŚNIEJSZEJ HALI WIDOWISKOWO-SPORTOWEJ W POLSCE

 Print

Z końcem stycznia 2020 roku upływa umowny, pięcioletni okres współpracy między ARM S.A. a TAURON Polska Energia S.A., obecnym sponsorem tytularnym krakowskiej areny. W związku z tym ARM S.A. ogłasza konkurs na sponsora tytularnego obiektu. Chęć uczestnictwa w pierwszym etapie konkursu można zgłaszać do 23 kwietnia 2019 roku.

Na przestrzeni pięciu lat funkcjonowania TAURON Arena Kraków, zarządzana przez ARM S.A., stała się sportową i kulturalną wizytówką Krakowa oraz Małopolski. Obiekt doceniają światowe gwiazdy muzyczne i sportowe, organizatorzy tras koncertowych oraz federacje sportowe. Wraz ze wzrostem rozpoznawalności areny na świecie, rośnie wartość jej nazwy oraz wizerunku.

- Naszym celem jest pozyskanie solidnego partnera wizerunkowego i biznesowego, z którym będziemy mogli współpracować na rzecz utrzymania pozycji lidera krakowskiej areny w Polsce. Naszą ambicją jest wzmacnianie pozycji i marki obiektu w Europie i na świecie – mówi Małgorzata Marcińska, Prezes Zarządu ARM S.A.

- Ze swojej strony gwarantujemy współpracę z doświadczonym zespołem ludzi, którzy specjalizują się w zarządzaniu najnowocześniejszym obiektem sportowo-widowiskowym oraz pozyskiwaniu największych imprez i eventów w kraju – dodaje Małgorzata Marcińska.

ARM S.A., której właścicielem jest Gmina Miejska Kraków, jest stabilnym partnerem biznesowym. Świadczy o tym fakt, że od 2015 roku spółka pokrywa koszty eksploatacji obiektu uzyskiwanymi przychodami i co roku wykazuje zysk operacyjny EBITDA.

Prawa sponsora

Krakowska arena daje bardzo rozbudowane możliwości wizerunkowej ekspozycji marki. Nazwa sponsora jest prezentowana jednocześnie tysiącom osób na różnych etapach realizacji każdego wydarzenia. Sponsor otrzymuje prawo do ekspozycji nazwy wewnątrz i na zewnątrz obiektu.

Poza połączeniem nazwy firmy z nazwą obiektu, sponsor otrzymuje prawo do współtworzenia logotypu z uwzględnieniem własnej marki. Nowa marka ma wpływ na pozostałe elementy identyfikacji wizualnej obiektu. W efekcie tych działań powstaje nowa wspólna marka obiektu oraz sponsora.

Ilość i ranga wydarzeń organizowanych w krakowskiej arenie gwarantuje sponsorowi obecność w mediach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Według Instytutu Monitoringu Mediów liczba publikacji w polskich mediach w samym 2018 roku wyniosła ponad 21 tys., czyli średnio 60 dziennie. ARM S.A. realizuje również kampanie promocyjne obiektu w mediach branżowych polskich i zagranicznych. Nazwa obiektu pojawia się na materiałach promujących wydarzenia odbywające się w arenie przygotowywanych przez ich organizatorów. Do wymagań sponsora w zakresie nazwy i elementów graficznych dostosowywana jest strona internetowa obiektu oraz wszelkie materiały promocyjne.

Szczegółowy opis potencjału sponsorskiego areny jest dostępny w dokumentach konkursowych zamieszczonych na stronie www.bip.krakow.pl/?dok_id=106661.

Warunki konkursu

Ogłoszony przez ARM S.A. konkurs ma na celu pozyskanie sponsora tytularnego hali widowiskowo-sportowej w Krakowie na okres co najmniej trzech lat.

Konkurs jest dwuetapowy. Pierwszy etap, po złożeniu pisemnego zgłoszenia, obejmuje rozmowy z podmiotami zainteresowanymi sponsorowaniem areny. Celem rozmów jest m.in. zapoznanie potencjalnych sponsorów ze specyfiką obiektu oraz poznanie oczekiwań co do charakteru i zakresu wzajemnych świadczeń w ramach umowy sponsorskiej.

Drugi etap konkursu obejmie składanie ofert przez jego uczestników, wybór najkorzystniejszej oferty oraz negocjacje z wyłonionym partnerem. ARM S.A. planuje ogłoszenie drugiego etapu konkursu przed wakacjami 2019 roku.

Udział w pierwszym etapie postępowania nie jest warunkiem udziału w drugim etapie. Dodatkowe informacje dotyczące postępowania konkursowego zawarto w regulaminie dostępnym na stronie www.bip.krakow.pl/?dok_id=106661.

Chęć uczestnictwa w pierwszym etapie konkursu można zgłosić pisemnie na adres Agencji Rozwoju Miasta S.A. (ul. Stanisława Lema 7, 31-571 Kraków) lub mailowo na adres konkurs@arm.krakow.pl, w terminie do 23 kwietnia 2019 roku.

W razie dodatkowych pytań zespół ARM S.A. udzieli wszelkich niezbędnych informacji.

Hala BIP Kraków

Ogłoszenia

Nowe rekordy trasy 6. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego

Etiopczyk Enyew Mekkonen i Kenijka Betty Lembus triumfowali w niedzielę, 13 października w 6. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim. Oboje ustanowili […]

czytaj więcej

2. WIELKA LEKCJA EKOLOGII W TAURON ARENIE KRAKÓW ZA NAMI!

Jak zrobić las w żarówce i biżuterię z makulatury? Z czego składają się panele fotowoltaiczne? Jak wygląda wnętrze zamiatarek i […]

czytaj więcej