Agencja Rozwoju Miasta S.A.

CIRQUE DU SOLEIL TORUK – PIERWSZY LOT

6-10 marca 2019 r.

Przedstawienie Cirque du Soleil

inspirowane filmem AVATAR (James Cameron)

TORUK – Pierwszy lot

Scenariusz i reżyseria Michel Lemieux i Victor Pilon

Przedstawienie TORUK – Pierwszy lot produkcji Cirque du Soleil –  inspirowane bijącym wszelkie rekordy filmem Jamesa Camerona AVATAR, odwiedzi TAURON Arenę Kraków w dniach 6-10 marca 2019 w ramach globalnej trasy po światowych arenach.

TORUK – Pierwszy lot,  inspirowany filmem Jamesa Camerona AVATAR, zabierze publiczność do świata Pandory dzięki olśniewającej scenerii. Doświadcz historii widzianej oczami wyobraźni, pełnej nowych odkryć oraz możliwości.

Narratorem opowieści jest “Na’vi Gawędziarz”. TORUK – Pierwszy lot to mityczna baśń o krainie zamieszkanej przez niezwykłe postaci. Jej akcja ma miejsce tysiące lat przed wydarzeniami przedstawionymi w filmie AVATAR, na długo przed tym jak pierwsi ludzie pojawili się na Pandorze.

Kiedy świętemu Drzewu Dusz grozi klęska, dwaj nastoletni chłopcy z rodu Omatikaya odważnie decydują się  wziąć sprawy w swoje ręce. Dowiadując się, że Toruk może pomóc im w ocaleniu Drzewa Dusz, wraz z nową przyjaciółką Tsyal wyruszają w niezwykłą podróż wysoko w Lewitujące Góry, aby odnaleźć tego potężnego czerwono-pomarańczowego drapieżnika władającego przestworzami Pandory. Proroctwo wypełni się, gdy pośród klanów wyłoni się czysta dusza będąca w stanie po raz pierwszy dosiąść Toruka i ocali Na’viego przed straszliwym losem.

Cirque du Soleil przenosi swój styl do świata Jamesa Camerona „tworząc więź” pomiędzy dwiema pokrewnymi wizjami artystycznymi. Udaje się to w spektaklu bezbłędnie dzięki porywającemu połączeniu nowatorskich wizualizacji, elementom teatru kukiełkowego oraz teatralnym technikom wprawiającym w ruch na scenie filmową kompozycję. To olbrzymie przedsięwzięcie realizujące wizje reżyserów oraz innowatorów w dziedzinie multimediów – Michela Lemieux oraz Victora Pilon. To oda dedykowana symbiotycznej koegzystencji Na’vi z naturą oraz  wierzeniom w podstawowe powiązanie wszelkich istot żyjących.

Drużyna kreatywna

TORUK – Pierwszy lot to dzieło 13 autorów pod kreatywnym kierownictwem Guya Laliberté (kierownik) oraz Jeana- François Boucharda (kierownik kreatywny) z Cirque du Soleil oraz Jamesa Camerona, Jona Landau, Kathy Franklin oraz Richie Baneham z firmy Lightstorm Entertainment:

Michel Lemieux and Victor Pilon – autorzy oraz reżyserzy przedstawienia, dyrektorzy multimedialni; Neilson Vignola – dyrektor kreatywny; Carl Fillion – scenografia i rekwizyty; Kym Barrett – kostiumy i makijaż; Tuan Le and Tan Loc – choreografia; Bob & Bill – kompozytor i dyrektor muzyczny; Jacques Boucher – dźwięk; Alain Lortie – światła; Patrick Martel – marionetki; Germain Guillemot – choreografia akrobacji; Pierre Masse – projekty konstrukcji i sprzętu akrobatycznego. Biografie oraz zdjęcia autorów są dostępne online w pressroomie Cirque du Soleil: www.cirquedusoleil.com/press/kits/shows/toruk

TORUK – Pierwszy lot – Aplikacja

Starając się przenieść zaangażowanie publiczności na zupełnie inny poziom, Cirque du Soleil wprowadził na rynek pierwszą w swoim rodzaju aplikację dla wydarzenia TORUK – Pierwszy lot. Dzięki współpracy z SAP, wieloletnim partnerem technologicznym, aplikacja sprawia że ogólne doświadczenie związane z przedstawieniem staje się jeszcze lepsze, umożliwiając publiczności uczestniczenie w akcji, w trakcie oraz po wydarzeniu! Aplikację można pobrać po kliknięciu w link: https://itunes.apple.com/us/app/toruk-the-first-flight/id1060239115?mt=8

 Harmonogram

6 marca 2019, środa – godz. 19:00 (premiera)

7 marca 2019, czwartek – godz. 19:00;

8 marca 2019, piątek – godz. 19:00;

9 marca 2019, sobota –  godz. 15:00, godz. 19:00;

10 marca 2019, niedziela –  godz. 13:00, godz. 17:00

Przedstawienie trwa  ok 120 min i jest rozdzielone 20 minutową przerwą.

Regulamin wydarzenia jest dostępny TUTAJ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania są dostępne TUTAJ.

Narrator spektaklu mówi w języku angielskimpolskie tłumaczenie wyświetlane jest w formie napisów.

Bilety

Bilety są dostępne na:  www.cirquedusoleil.com/toruk oraz www.alterartshow.pl.

Ceny dynamiczne, zmieniają się wraz z liczbą sprzedanych biletów. Ceny dynamiczne to system, w którym ceny biletów na różne przedstawienia i poziomy na trybunach są uzależnione od popytu na każde z widowisk. Klienci im wcześniej kupują bilety, tym niższą cenę i lepsze miejsca uzyskują. I odwrotnie – gdy późno rezerwujesz bilet na popularne przedstawienie, cena może być wyższa. Ceny posiadają jednak górny limit. Ceny dynamiczne zapewniają klientowi większy wybór ceny, jaką zapłaci za bilet.

Kategorie i ceny biletów: platynowa od 320 PLN, złota od 260 PLN, srebrna od 199 PLN, brązowa od 150 PLN.

Zniżka dla dzieci w wieku od 2 do 12 lat -20%.

Dzieci do 2 roku życia – wstęp bezpłatny, podczas przedstawienia muszą siedzieć na kolanach opiekuna.

Opiekunowie dzieci w wieku do 2 lat korzystających z bezpłatnego wejścia oraz opiekunowie dzieci w wieku 2-12 lat korzystających ze zniżki 20%, muszą na wejściu przedstawić dokument potwierdzający datę urodzenia dziecka.

Bilety grupowe: realizacja zamówień grupowych wyłącznie poprzez kontakt mailowy na: bilety@alterart.pl

W dniach wydarzenia czynna będzie kasa nr 1 (organizatora): 6, 7 i 8 marca od godz. 14:00, 9 i 10 marca od godz. 10:00.

Informacje o pakietach VIP TAURON Areny Kraków:

6 marca, godz. 19:00 – TUTAJ

7 marca,  godz. 19:00 – TUTAJ

8 marca,  godz. 19:00 – TUTAJ

9 marca, godz. 15:00 – TUTAJ, godz. 19:00 – TUTAJ

10 marca, godz. 13:00 – TUTAJ, godz. 17:00 – TUTAJ

Szatnie

W dniu wydarzenia w obiekcie czynne będą szatnie na poziomie A. Szatnia jest płatna 3 zł, przechowanie bagażu 10 zł. Płatność wyłącznie gotówką. Zasady korzystania z szatni są dostępne TUTAJ.

Restauracja i punkty gastronomiczne 

W dniu wydarzenia serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty restauracji na poziomie B (między sektorami B2 i B3); klatki schodowe  nr 4 i 7. Restauracja północna będzie czynna od otwarcia bram.

Podczas wydarzenia zapraszamy także do punktów gastronomicznych, w ofercie których są przekąski słone i słodkie, fast-food, napoje zimne, kawa i herbata.

W dniu wydarzenia, przed otwarciem bram, czynna będzie również kawiarnia przy Małej Hali TAURON Areny Kraków oferująca m.in. przekąski oraz ciepłe i zimne napoje. Kawiarnia jest dostępna z poziomu promenady między wejściem nr 2 i 3. Ofertę gastronomiczną przygotowuje firma Arena Catering.

Parking

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł (samochody osobowe), 100 zł (autokary). Parking jest płatny gotówką przy wjeździe lub przez internet na stronie TAURON Areny Kraków. Ilość miejsc jest ograniczona. Regulamin parkingów jest dostępny TUTAJ.

Informacje o parkingu i sprzedaży biletów przez internet:

6 marca, godz. 19:00 – TUTAJ

7 marca,  godz. 19:00 – TUTAJ

8 marca,  godz. 19:00 – TUTAJ

9 marca, godz. 15:00 – TUTAJ, godz. 19:00 – TUTAJ

10 marca, godz. 13:00 – TUTAJ, godz. 17:00 – TUTAJ

Sprzedaż biletów przez internet kończy się minimum 2 godziny przed rozpoczęciem wydarzenia.

Parking dla osób z wjazdówkami na parking VIP będzie czynny od otwarcia bram.

Dojazd do TAURON Areny Kraków komunikacją miejską

Osobom biorącym udział w wydarzeniu przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.plInformacje o możliwych utrudnieniach są dostępne na stronie  www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

 ***

Cirque du Soleil

TORUK – Pierwszy lot to 37 produkcja Cirque du Soleil od 1984 roku. Firma dostarczyła niesamowite przeżycia oraz radość ponad 190 milionom widzów w ponad 450 miastach na sześciu kontynentach. Cirque du Soleil zatrudnia ponad 4 000 pracowników, włącznie z 1400 akrobatami z ponad 50 różnych krajów.

Więcej informacji na temat Cirque du Soleil znajdziesz na : https://www.cirquedusoleil.com.

By dowiedzieć się więcej na temat fundacji ONE DROP odwiedź: https://www.onedrop.org.

Śledź nas na www.facebook.com/torukthefirstflight, Twitter @cirque | Instagram @cirquedusoleil | Snapchat @CirqueSnap | #TORUK #Avatar #CirqueduSoleil

Alter Art Show to największy niezależny promotor w Polsce i jeden z liderów polskiego rynku live entertainment w zakresie organizacji spektakularnych widowisk, koncertów i festiwali na najwyższym poziomie, gromadzących dziesiątki tysięcy osób. Alter Art Show to marka, promująca wydarzenia m. in. Cirque du Soleil, Disney On Ice oraz Monster Jam. www.alterartshow.pl 

Hala BIP Kraków

Ogłoszenia

Nowe rekordy trasy 6. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego

Etiopczyk Enyew Mekkonen i Kenijka Betty Lembus triumfowali w niedzielę, 13 października w 6. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim. Oboje ustanowili […]

czytaj więcej

2. WIELKA LEKCJA EKOLOGII W TAURON ARENIE KRAKÓW ZA NAMI!

Jak zrobić las w żarówce i biżuterię z makulatury? Z czego składają się panele fotowoltaiczne? Jak wygląda wnętrze zamiatarek i […]

czytaj więcej