Agencja Rozwoju Miasta S.A.

2. WIELKA LEKCJA EKOLOGII

Ekologia? To proste! Przekonaj się sam!

7 października 2019 r. (poniedziałek)

godz. 10:00-15:30

TAURON Arena Kraków

WSTĘP WOLNY!

Warsztaty, wykłady, pokazy, prezentacje ekologicznych pojazdów, wycieczki do Ekospalarni Kraków,  Lamusowni i Ogrodu Doświadczeń – to wszystko czeka na uczestników 2. Wielkiej Lekcji Ekologii, która odbędzie się 7 października (poniedziałek). Wstęp na wydarzenie jest wolny. Na część atrakcji będą obowiązywać wcześniejsze zapisy, które rozpoczną się 23 września (poniedziałek). Szczegóły dotyczące zapisów oraz programu podamy wkrótce.

Celem wydarzenia jest kompleksowe zaprezentowanie proekologicznych działań realizowanych na rzecz mieszkańców Krakowa. Organizatorom zależy na prezentacji tych działań dzieciom i młodzieży, stąd pomysł na „lekcję” i zgromadzenie w jednym miejscu wielu podmiotów, którym bliskie są tematy związane z ekologią.

Podczas Wielkiej Lekcji Ekologii w TAURON Arenie Kraków pokazane zostaną  najnowsze rozwiązania oraz działania wpływające na ochronę środowiska i poprawę jakości życia w mieście, przede wszystkim te związane z poprawą jakości powietrza, gospodarką niskoemisyjną i nowatorskim system gospodarki odpadami. W programie znajdzie się również panel edukacyjny (nad jego programem merytorycznym czuwa dr hab. inż. Agnieszka Generowicz, prof. Politechniki Krakowskiej)

Organizatorami Wielkiej Lekcji Ekologii są: Gmina Miejska Kraków oraz miejskie spółki komunale – Agencja Rozwoju Miasta S.A. zarządzająca TAURON Areną Kraków, Krakowski Holding Komunalny S.A., Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A., Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A., Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A., Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. oraz Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa. Partnerami wydarzenia są m.in. Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki, Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.

Hala BIP Kraków

Ogłoszenia

Nowe rekordy trasy 6. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego

Etiopczyk Enyew Mekkonen i Kenijka Betty Lembus triumfowali w niedzielę, 13 października w 6. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim. Oboje ustanowili […]

czytaj więcej

2. WIELKA LEKCJA EKOLOGII W TAURON ARENIE KRAKÓW ZA NAMI!

Jak zrobić las w żarówce i biżuterię z makulatury? Z czego składają się panele fotowoltaiczne? Jak wygląda wnętrze zamiatarek i […]

czytaj więcej